Czym się kierować przy wyborze zajęć języka angielskiego dla dzieci?

Spektakl - nauka języka angielskiego dla dzieciWiemy z własnego doświadczenia, że tradycyjne zajęcia językowe w szkołach publicznych są mało efektywne. Co więcej, potrafią skutecznie zniechęcić do nauki języków obcych (i to nawet na całe życie), co znacząco utrudnia przyswajanie wiedzy. Co zrobić, by oszczędzić swojemu dziecku takich doświadczeń? Czy dodatkowe zajęcia z języka angielskiego dla dzieci to dobry wybór i jak zweryfikować dobrą szkołę?

Metody nauczania - warunkują skuteczność zapamiętywania

Poszukując szkoły językowej, która będzie kształcić nasze dziecko warto na wstępie zapoznać się z metodami edukacji. Im młodsze dziecko, tym ważniejsza staje się przyjazna nauka przez zabawę. Najmłodszym szczególnie trudno jest utrzymać koncentrację przez dłuższy czas, dlatego lepiej, by zajęcia były pełne radości i różnorodnych aktywności. Próba wrzucenia kilkulatka w ramy nudnych wykładów szybko będzie skutkować poważnym zniechęceniem pociechy do tego rodzaju zajęć. Jednak problem braku radości z procesu przyswajania wiedzy dotyczy wielu osób niezależnie od wieku, i jak pokazują dotychczasowe badania w tym zakresie najlepiej zapamiętujemy gdy podczas nauki angażujemy wszystkie nasze zmysły. Dlatego też, najlepiej już od najmłodszych lat rozwijać kreatywność dziecka, stwarzając mu komfortowe warunki do nauki. Pociecha będzie się chętnie angażować w swoją językową edukację, gdy ta będzie przyjemna, pełna humoru i zabawy. Właśnie tak wygląda język angielski dla dzieci w Early Stage. Szkoły oferujące dużo zajęć kreatywnych, nie tylko najlepiej uczą, ale również rozwijają u dzieci kompetencje społeczne, tak ważne w dzisiejszym świecie.

Dodatkowe, lecz nie mniej istotne kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę

Oprócz samej formy prowadzonych zajęć językowych dla dzieci, podczas wyboru placówki warto przyjrzeć się również innym, bardziej formalnym kwestiom. Dobrze jest zweryfikować kompetencje tamtejszej kadry pracowniczej (np., czy jeśli szkoła przyjmuje najmłodsze dzieci, to zatrudnia wykwalifikowanych pod tym kątem pedagogów?). Nie mniej ważnym aspektem jest również podział dzieci uczęszczających na zajęcia w ujednolicone grupy, zarówno pod względem wieku oraz zdolności językowych, tak aby pociecha rozwijała się również pod kątem umiejętności społecznych. Jednak większe grupy (powyżej kilkunastu osób) mogą sprawić, iż podczas zajęć zabraknie indywidualnego podejścia do ucznia. Dobrze jest również zainteresować się tym, jak często będą odbywać się zajęcia. Język angielski dla dzieci prowadzony w formie raptem kilku spotkań miesięcznie z pewnością będzie mało efektywny.

W trosce o właściwy rozwój i przyszłość swojego dziecka, warto poświęcić nieco uwagi, by znaleźć taką placówkę, która będzie oferować najlepsze metody kształcenia dzieci. Dokonując właściwego wyboru sprawimy, iż nasza pociecha będzie się uczyć szybko i chętnie, a czas spędzony w szkole językowej stanie się dla niej prawdziwą przygodą, a nie przykrym obowiązkiem.

Ocena: 5.0