Czytanie rozwija kreatywność

Rozwój osobisty

Czytanie rozwija kreatywnośćKażdy rodzic wie, a przynajmniej powinien wiedzieć, że czytanie dzieciom jest niezwykle ważne. To nie tylko przyjemna czynność ułatwiająca zasypianie, ale też pobudzanie pracy mózgu dziecka. Może się to wydawać niemożliwe, w końcu jak bajka o Czerwonym Kapturku ma wpłynąć na psychikę naszej pociechy.

Jednakże okazuje się, że ma to niebywały wpływ na jego rozwój teraz, ale także na całe życie, nawet już jako dorosłego człowieka!

Dzieci, którym rodzice chętnie czytają bogatą o naukę życiową bajki, wierszyki lub wiersze wykazują większą tendencję do bycia kreatywnym i pomysłowym człowiekiem. Takie dzieci więcej rozumieją, szybciej się uczą i nawiązują trwalsze kontakty z rówieśnikami. Ponadto w przyszłym życiu są bardziej zaradne. Może się to wydawać niewiarygodne, ale rzeczywiście czytanie ma wpływ na życie i rozwój dziecka. Stąd wiele kampanii reklamowych odnośnie czytania pociechom. Stąd wiele ciekawych i fantastycznych książek. Dobra lektura może wpływać pozytywnie na dorosłego człowieka, a co dopiero na małego, który zaczyna się uczyć życia.

Z wyborem odpowiedniej książki dla pociechy raczej problemu się nie ma. Nie dość, że księgarnie i biblioteki same proponują różnego rodzaju historie, to nawet nasze dziecko może nam powiedzieć, co chce żeby mu czytano lub samemu w sklepie wybrać. Czasami jest ciekawie, jak rodzic sam coś napiszę. Tutaj nawet dorosły może się wykazać kreatywnością i naprawdę dużą wyobraźnią. Jednakże każdy wie, że książki szybko się kończą, a w kółko czytać tej samej nie ma sensu. Z kolei kupowanie dużej ich ilości może się okazać nie lada wydatkiem. Stąd też tanie książki dla dzieci okazują się najlepszym rozwiązaniem. Czasami w różnych komisach, skupach lub na straganach można znaleźć bardzo dużo ciekawych ofert taniej lektury dla najmłodszych. Mimo wszystko okazuje się, że wiele internetowych księgarni wychodzi naprzeciw kreatywnym rodzicom i proponuje tanie książki dla dzieci, by lepiej rozwijać wyobraźnię ukochanych maluchów. Jedną z takich księgarni jest ta, która na swojej stronie brawojasiu.pl proponuje serię fantastycznych, różnych i dopasowanych do każdego wieku lektur.

Jeżeli teraz pokaże się dziecku, że czytanie nie jest nudne, tylko ciekawe i naprawdę fascynujące, to można wiele zyskać. Dziecko chętniej będzie się uczyło, a książki nie będą mu się źle kojarzyć. Duża biblioteczka w domu z książkami dla najmłodszych nie musi być tylko marzeniem, może być naprawdę zrealizowane. Szybko może się okazać, że zakup dużej ilości książek jest łatwiejszy niż się wydaje, bo tanie książki dla dzieci nie są problemem do znalezienia. Niektóre księgarnie podają je jak na tacy. Wszelkiego rodzaju akcje zachęcające do czytania maluchom też maczają w tym palce. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszystko mówi rodzicom, że czytanie pociechom nosi za sobą same zalety. Nie tylko korzystnie wpływamy na jego rozwój i psychikę, ale możemy także przyjemnie spędzić czas i patrzeć jak nasze ukochane maleństwo spokojnie zasypia, słysząc nasz głos.

Artykuł został przygotowany przez brawojasiu.pl.

20 Votes

Komentarze


ŻywnośćKiedy jest mowa o edukacji, to większość osób ma na myśli szkołę oraz studia. Warto jednak zauważyć


SpójnośćCzym jest spójność? Dlaczego niektórzy l


Inteligencja emocjonalna - emotional quotientInteligencja emocjonalna (emotional quotient - EQ)


Emocje i ich samokontrolaSamokontrola Emocje