Edukacja

Jak prawidłowo oświetlić miejsce do nauki? - porady i informacje

Oświetlenie podczas naukiWieczory spędzone nad podręcznikiem, notatkami i przygotowaniem projektów wymagają odpowiedniej oprawy oświetleniowej, aby mogły być one w pełni komfortowe i nie obciążały naszego i tak już zmęczonego ciała i umysłu. Studiując, czy chcąc zapewnić swojemu dziecku odpowiednie warunki należy poczynić kilka istotnych zmian w tym kierunku, jeśli tylko widzimy, że efektywność przyswajania wiedzy nie jest najlepsza, gdy odbywa się ono w porze pozbawionej światła dziennego.

Więcej…

2 Votes
   

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Edukacja dzieckaŻmudne siedzenie w szkolnej ławce czy uczenie się regułek na pamięć z całą pewnością nie mobilizuje najmłodszych uczniów do zdobywania wiedzy.

Więcej…

4 Votes
   

Szkoły publiczne i prywatne - podstawowe różnice

Prywatna szkoła a publicznaPodstawowe, fundamentalne i zasadnicze różnice pomiędzy szkołami publicznymi i prywatnymi, czyli niepublicznymi, wynikają przede wszystkim z regulacji prawnych. Odpowiedzialna za ów regulacje jest Ustawa z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty i to właśnie na jej podstawie bez trudu można wyodrębnić kilka najistotniejszych różnic.

Więcej…

8 Votes
   

Liceum dla dorosłych przepustką do rozpoczęcia studiów

Edukacja dla doroslychWiele osób zaniedbało swoje wykształcenie w czasach młodości, z różnych przyczyn. Dopiero w późniejszym czasie zaczynają rozumieć, że brak wykształcenia może zamykać przed nimi wiele dróg i drzwi. W dzisiejszych czasach wykształcenie jest niemal niezbędne. Większość lepiej płatnych miejsc pracy wymaga wyższego wykształcenia. Do tego rynek pracy jest dziś bardzo zmienny i trzeba być gotowym na przekwalifikowanie.

Więcej…

9 Votes