Jak zorganizować profesjonalne szkolenie?

SzkolenieProfesjonalnie zorganizowane szkolenie jest marzeniem każdej firmy, zarówno przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczęło działalność na rynku jak i firmy, która może poszczycić się długim stażem i doświadczeniem.

Dla przygotowania dobrego szkolenia, niezbędny jest plan działania. Wszystko należy rozpocząć od odpowiedzi na pytanie, jakie szkolenie chcemy zorganizować. Niezbędne jest odpowiednie merytoryczne przygotowanie przedsięwzięcia, aby okazało się dla uczestników przydatne i wartościowe.

Warto sporządzić listę uczestników i dopilnować, aby osoby potwierdziły swój udział w naszym przedsięwzięciu.

Kolejna kwestia to miejsce jego odbycia. Wiele firm dysponuje własnymi salami szkoleniowymi lub pomieszczeniami, które można zaadaptować do takich celów. Samo miejsce to jednak nie wszystko, niezmiernie istotne jest również zatroszczenie się o jego odpowiednie wyposażenie. Niezbędne są zarówno meble jak i sprzęty. W sali konferencyjnej powinien znaleźć się komputer, rzutnik multimedialny, ekran, odtwarzacz CD czy mikrofon. W większych salach odpowiednie nagłośnienie jest konieczne dla większego komfortu odbywającego się szkolenia. Jest to ważne z punktu widzenia prowadzącego jak i uczestników przedsięwzięcia. Warto również zapewnić gościom miejsca parkingowe oraz przemyśleć kwestię poczęstunku w przerwach szkolenia.

Może być to zarówno krótka przerwa na kawę i coś słodkiego, jak i lunch, w przypadku dłuższego szkolenia. Jeśli decydujemy się na przedsięwzięcie kilkudniowe, pomyślmy o całodziennym wyżywieniu z gorącym posiłkiem. Jak się okazuje, przygotowania do szkolenia obejmują wiele działań i są niezwykle czasochłonne. W wielu firmach wiąże się to z reorganizacją pracy lub koniecznością zatrudniania osób, odpowiedzialnych za organizację szkolenia. To z kolei przyczynia się do generowania dodatkowych kosztów, na co wiele przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić. Na szczęście z pomocą każdej nowoczesnej firmie przychodzi dziś oferta centrów szkoleniowych, proponujących profesjonalne sale szkoleniowe do wynajęcia. Proponują one pomieszczenia z kompleksowym wyposażeniem: meblami, sprzętami oraz urządzeniami, a także wykwalifikowaną obsługą, która zajmie się przygotowaniem szkolenia i pomoże w trakcie jego trwania. Sale szkoleniowe są dostępne w różnych wielkościach, co sprawia, że klient może wybrać pomieszczenie, jakie odpowiada jego aktualnym potrzebom.

Większe sale są idealne do zorganizowania szkolenia dla wszystkich pracowników. Mniejsze są polecane na szkolenia kadry kierowniczej lub osób, zatrudnionych w konkretnym dziale. Centrum szkoleniowe poza salami, udostępnia swoim klientom również przestronne miejsca parkingowe przed budynkiem. Kolejna kwestia to catering na szkoleniach. W ofercie centrum szkoleniowego znajduje się zorganizowanie oraz pełna obsługa cateringu, bez względu na jego rodzaj. Wielu przedsiębiorców bardzo chwali sobie możliwość wynajęcia sali szkoleniowej, oceniając to rozwiązanie jako bardziej opłacalne niż posiadanie własnego pomieszczenia szkoleniowego. Własna sala jest pożądana w momencie, gdy firma często organizuje różnorodne szkolenia czy zebrania. W przypadku szkoleń okazjonalnych, o wiele lepszym wyjściem jest wynajmowanie profesjonalnych sal na godziny.

Ocena: 4.9

Komentarze

Kormak
Brałem udział w szkoleniu z pracy na Żoliborzu w Centrum Żoliborz. Jakby ktoś sam chciał wynając salę to polecam, bo super lokalizacja, a pracownicy firmy robią wszystko, co możliwe, ale szkolenia były przeprowadzane w świetnych warunkach.
Krzysiek
Ważne jest też jedzenie na takich szkoleniach, my zawsze korzystamy z usług firmy cateringowej Margaret
Gracjan
Ja w sprawie szkoleń pracowników zgłosiłam się do Polskiego HR. Staranne zbadali potrzeby firmy i dostosowali program szkolenia by nauczyć pracowników rzeczywiście przydatnych umiejętności. Firma zdecydowanie lepiej funkcjonuje dzięki ich pomocy, polecam każdemu.
Anna
Polecam Centrum Żoliborz. Znajduje się w świetnej lokalizacji. W 5 salach możliwość swobodnej aranżacji ustawienia sal, profesjonalne, nowe wyposażenie sal, doświadczona i zaangażowana obsługa.
www.centrumzoliborz.pl
Paulina
Ja polecam artykuł, który podpowie kiedy wysłać pracownika na szkolenie http://www.eduforum.pl/kiedy-wysłać-pracownika-na-szkolenie/ ciekawa analiza pod względem badania potrzeb szkoleniowych
Marek
Miejsce szkolenia nie pozostaje bez znaczenia. U nas jeździmy najczęściej do Klubu Sosnowego w Warszawie, gdzie sala konferencyjna jest bardzo przestronna. Szkolenia są przeprowadzane zawsze w miłej atmosferze, dzięki czemu pracownicy chętnie na nie jeżdżą
Zosia
Żeby szkolenie było profesjonalne potrzebny jest profesjonalny sprzęt i oprawa techniczna. Ja zawsze wynajmuję sprzęt od firmy Imperialart bo mają nowoczesne wyposażenie niezbędne do organizacji równych eventów.
Robek
A szkolenia organizujecie w swoim mieście czy wolicie robić opcje wyjazdowe i łączyć to z integracją teamu? ;) My ostatnio tak zrobiliśmy - ruszyliśmy do Trójmiasta, a konkretnie do QHotel Grand Cru. Sale mają ok - idealne na średnią grupę i dobrze wyposażone. Atutem jest też restauracja obok - lunch na wyciągnięcie ręki ;) Moja firma już wie - jak wyjazd, tylko tam :D
Got
Ja się właśnie zastanawiam nad szkoleniem bo nie mogę ogarnąć Google Analytics i nie wiem czy w tym wypadku lepsza jest duża grupa czy mała? Z tego co widzę -> http://www.sdflodz.pl/szkolenia-marketingowe.html to przewidywane są raczej mniejsze grupy, tymczasem mi się lepiej pracuje w większym skupisku ludzkim, ale rozumiem, że to po prostu kwestia tematyki i jej specyfiki? Nie znam się, a wolę się dowiedzieć zanim się zdecyduje na konkretny kurs.