Język angielski dla dzieci - how to

Edukacja dziecka

Język angielski dla dzieciDlaczego warto znać angielski? To prosty język, którym porozumiemy się w niemal każdym miejscu na świecie. Jego naukę najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. Dzięki atrakcyjnym metodom nauczania lekcje prowadzone dla przedszkolaków, a nawet młodszych dzieci są ciekawe i zachęcające.

Jak dziecko przyswaja język obcy?

Języki obce nam, dorosłym wydają się trudne, lecz dla naszych dzieci ich poznawanie jest takie samo, jak nauka języka ojczystego. Dlaczego? Dla dzieci naturalnym jest też fakt, że język służy do komunikowania się. 3, 4 - letni maluch nie zna jeszcze wszystkich słów w swoim języku, dlatego nie zraża się niepowodzeniami, popełnianymi błędami czy używaniem słów, których nie rozumie. Dzieci chętnie podejmują próby rozmowy, również w obcym dla siebie języku, a dodatkowym ułatwieniem jest fakt, iż ich wymowa też nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Dzięki temu nauka dwóch języków jednocześnie jest łatwiejsza.

Lekcje dla malucha…

Nauka poprzez zabawę zawsze daje dobre efekty, bez względu na to, jakiej dziedziny dotyczy. Dzięki takiej formie przyswajanie języka staje się naturalne, nie wymaga od dziecka wysiłku, odbywa się w spontaniczny i przyjemny sposób. Lekcje języka angielskiego dla dzieci powinny być krótkie, ale aktywne. Dobrze, gdy wiek i umiejętności maluchów w jednej grupie są na podobnym poziomie. Ważna jest również wiedza i podejście nauczyciela. Wybierajmy kursy, które prowadzone są przez wykwalifikowanego lektora mającego doświadczenie w pracy z dziećmi.

…i nastolatka

Starszym dzieciom i nastolatkom dodatkowe lekcje języka angielskiego pomagają przygotować się do egzaminów szóstoklasisty i gimnazjalnych, a także międzynarodowych. Kursy języka angielskiego dla dzieci kierowane do młodszych i starszych, pozwalają poznać podstawy języka oraz rozwijać swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych lektorów korzystających ze skutecznych metod nauczania. Lekcje odbywają się w przyjaznej atmosferze, zachęcającej dziecko do zdobywania wiedzy i budującej jego pozytywne nastawienie. Warto pamiętać o tym, że w przypadku dzieci nauka języka to nie tylko poznawanie nowych słów. Tego typu zajęcia czy kursy korzystnie wpływają na ich rozwój umysłowy, ćwiczą pamięć i poszerzają horyzonty.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem empikschool.com.

21 Votes


Przygotowanie dziecka do szkołyWprawdzie wakacje dopiero się rozpoczęły, ale już wielu rodziców z


Piłka nożna chłopcówZabawy i gry zespołowe to chyba zajęcia, które dzieci lubią najbardziej.


Edukacja dzieckaŻmudne siedzenie w szkolnej ławce czy uczenie się regułek na pamięć z całą pewnoś


Książki dla dzieciJaki jest przepis na idealną książkę dla najmłodszych? Z pewnością powinna by