Język angielski dla dzieci - how to

Język angielski dla dzieciDlaczego warto znać angielski? To prosty język, którym porozumiemy się w niemal każdym miejscu na świecie. Jego naukę najlepiej zacząć już od najmłodszych lat. Dzięki atrakcyjnym metodom nauczania lekcje prowadzone dla przedszkolaków, a nawet młodszych dzieci są ciekawe i zachęcające.

Jak dziecko przyswaja język obcy?

Języki obce nam, dorosłym wydają się trudne, lecz dla naszych dzieci ich poznawanie jest takie samo, jak nauka języka ojczystego. Dlaczego? Dla dzieci naturalnym jest też fakt, że język służy do komunikowania się. 3, 4 - letni maluch nie zna jeszcze wszystkich słów w swoim języku, dlatego nie zraża się niepowodzeniami, popełnianymi błędami czy używaniem słów, których nie rozumie. Dzieci chętnie podejmują próby rozmowy, również w obcym dla siebie języku, a dodatkowym ułatwieniem jest fakt, iż ich wymowa też nie jest jeszcze w pełni ukształtowana. Dzięki temu nauka dwóch języków jednocześnie jest łatwiejsza.

Lekcje dla malucha…

Nauka poprzez zabawę zawsze daje dobre efekty, bez względu na to, jakiej dziedziny dotyczy. Dzięki takiej formie przyswajanie języka staje się naturalne, nie wymaga od dziecka wysiłku, odbywa się w spontaniczny i przyjemny sposób. Lekcje języka angielskiego dla dzieci powinny być krótkie, ale aktywne. Dobrze, gdy wiek i umiejętności maluchów w jednej grupie są na podobnym poziomie. Ważna jest również wiedza i podejście nauczyciela. Wybierajmy kursy, które prowadzone są przez wykwalifikowanego lektora mającego doświadczenie w pracy z dziećmi.

…i nastolatka

Starszym dzieciom i nastolatkom dodatkowe lekcje języka angielskiego pomagają przygotować się do egzaminów szóstoklasisty i gimnazjalnych, a także międzynarodowych. Kursy języka angielskiego dla dzieci kierowane do młodszych i starszych, pozwalają poznać podstawy języka oraz rozwijać swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych lektorów korzystających ze skutecznych metod nauczania. Lekcje odbywają się w przyjaznej atmosferze, zachęcającej dziecko do zdobywania wiedzy i budującej jego pozytywne nastawienie. Warto pamiętać o tym, że w przypadku dzieci nauka języka to nie tylko poznawanie nowych słów. Tego typu zajęcia czy kursy korzystnie wpływają na ich rozwój umysłowy, ćwiczą pamięć i poszerzają horyzonty.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem empikschool.com.

11 Votes

Komentarze

Katrina
Moje dziecko chodzi do Playschool w Łodzi. Tam angielski jest calu czas i to jest wg mnie najlepszy sposob na skuteczną naukę od początku.


Języki świataNie od dziś wiadomo, że nauka języków obcych do łatwych nie należy, ale trud w nią włożony zde


Kurs językowy Postanowienie o rozpoczęciu nauki języka to dopiero pierwszy krok. W kolejnym powin


Kursy języka angielskiego Nauka języka angielskiego prowadzona jest wiele sposobów. Jedną z na


Warsztaty językowe Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że w dzisiejszych czasach b