Pierwszy komputer dziecka - jaki powinien być?

Laptop dla dzieckaMoment posiadania przez dziecko smartfona czy komputera warto przeciągać. Najlepiej, gdy jest już w wieku szkolnym - wtedy będzie potrzebowało urządzenia do nauki i rozwijania swoich pasji, a niekoniecznie już tylko do zabawy. Ale czy dziecko może po prostu używać Twojego komputera czy powinno mieć swój - a jeśli tak, to jaki?

Komputer dla dziecka

Co jest ważne przy wyborze komputera dla dziecka? Przede wszystkim sprzęt powinien być odporny, lekki i dość mobilny. Dlatego wybieraj raczej laptopy, chyba, że masz pewność, że dziecko będzie korzystało z komputera jedynie stacjonarnie. Jednak najczęściej pociecha będzie również musiała nosić urządzenie do szkoły, dlatego najlepiej jest postawić na wzmocnioną obudowę, długie działanie bez ładowania i niską wagę.

Laptop dla dziecka

Laptop dla dzieci - jakie parametry

Oprócz powyższych właściwości technicznych ważne są także parametry, które określają to, z jakim sprzętem masz do czynienia. Komputery dla dzieci nie muszą być najmocniejsze ani mieć olbrzymiej pojemności czy najlepszej karty graficznej, chociaż warto pamiętać, że prawdopodobnie sprzęt będzie wykorzystywany do grania. Laptopy dla graczy wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami, umożliwiającymi płynne odtwarzanie nawet najcięższych, najbardziej zaawansowanych graficznie gier. Jednak, jeśli chcesz zafundować dziecku pierwszy komputer na kilka pierwszych lat, wystarczy średnio zaawansowany laptop - do prostszych gier.

A może tablet zamiast laptopa?

Na pierwszy sprzęt komputerowy dla dzieci, szczególnie najmłodszych, z pewnością także nada się tablet. W tej kwestii jednak należy uważać na dziecięcą tendencję do upuszczania przedmiotów. Tablet jest bowiem bardziej mobilny od laptopa, ale i od niego mniej wytrzymały - duży dotykowy ekran jest bardzo narażony na stłuczenie. Wyjściem są różnorakie pokrowce i ochronne szybki.

Coraz bardziej popularne są także tzw. laptopy hybrydowe, które są swoistym połączeniem tabletów z laptopami. Za taki komputer jednak możesz zapłacić około 1000 zł więcej niż za podobnej wielości klasyczny laptop. Tablet będzie zaś znacznie tańszy, jednak mniej funkcjonalny i uniwersalny.

Tablet dla dziecka

Komputer dla dziecka

Wybierają pierwszy sprzęt komputerowy dla dziecka warto również pamiętać o oprogramowaniu i bezpieczeństwie pociechy. Upewnij się, że system posiada odpowiednie zapory i funkcje rodzinne, które pozwolą Ci chronić dziecko przed niepożądanymi treściami i wchodzeniem na strony przeznaczone dla dorosłego odbiorcy. Warto również określić jasno czas spędzany na pracy i zabawie przed komputerem - należy pamiętać, że korzystanie z laptopa i internetu czy granie mogą być uzależniające.

Sprawdź: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-laptop-dla-ucznia-kupic.bhtml.

Ocena: 5.0