Porady

Jak komunikować się z osobą, która nie mówi lub mówi w ograniczonym stopniu?

Porozumiewanie się za pomocą migówMowa jest dla nas czymś naturalnym. Dopóki nie spotkamy kogoś, z kim trudno się komunikować za pomocą mowy, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to bardzo cenna umiejętność i nie dla wszystkich dostępna.

Więcej…

8 Votes
 

Pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela

Dzień nauczycielaJesień to wyjątkowy okres w polskich szkołach. 1 września zaczyna się rok szkolny, a już 14 października obchodzone jest największe święto wszystkich pracowników i uczniów - Dzień Edukacji Narodowej, zwany także Dniem Nauczyciela. To nie tylko uroczyste akademie, kabarety i wolne od zajęć - to przede wszystkim znakomita okazja, aby w szczególny sposób docenić wychowawców, dyrektorów i ulubionych pedagogów.

Więcej…

11 Votes
   

Jak przetrwać pierwszy dzień w nowej pracy?

Pierwszy dzień w pracyPo setkach rozesłanych życiorysów, dziesiątkach rozmów kwalifikacyjnych, w końcu jest, ta upragniona praca! Jeśli jednak euforię związaną z dostaniem nowej posady powoli wypiera strach przed pierwszym dniem w nowym miejscu, odetchnij i przeczytaj nasz poradnik.

Więcej…

11 Votes
 

Jak nabyć prawo do urlopu szkoleniowego?

Urlop szkoleniowyW Kodeksie pracy można znaleźć informacje o różnych urlopach. Jednym z mniej popularnych jest urlop szkoleniowy. Ten przysługuje osobom uczącym się, choć nie zawsze. W jaki sposób nabyć prawo do urlopu szkoleniowego?

Więcej…

11 Votes
   

Jak pogodzić naukę oraz pracę?

Nauka i praca

Przeciętny student rozpoczynający swą edukację na uczelniach wyższych ma szereg problemów, z którymi musi się zmierzyć.

Najpoważniejszym z nich są oczywiście pieniądze, dzięki którym będzie w stanie wynająć lokal mieszkalny w mieście gdzie znajduje się jego uczelnia oraz nie będzie miał kłopotów z wyżywieniem i zakupem innych artykułów, bez których jego nauka będzie niemożliwa.

Więcej…

10 Votes
 

6 metod jak się uczyć, żeby się nauczyć?

Skuteczne nauczanie

Przed egzaminem dojrzałości mózg maturzysty pracuje na najwyższych obrotach. Warto jednak wiedzieć, jak w pełni wykorzystać jego potencjał, żeby uczyć się skutecznie.

Istnieje kilka metod, dzięki którym można bardziej efektywnie zapamiętywać informacje, żeby potem podczas egzaminu ich użycie nie stanowiło żadnego problemu.

Więcej…

10 Votes
   

Co po maturze? Praca czy studia?

Praca czy studia?

Już od wieku przedszkolnego słyszymy z ust naszych rodziców powtarzaną niczym mantrę maksymę "ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz".

Obecnie słowa te nie straciły na ważności, jednakże z uwagi na bardzo trudną sytuację na rynku pracy są one coraz bardziej kwestionowane przez tych, którzy uczyli się długimi latami, by móc znaleźć odpowiednią dla siebie pracę, tymczasem nie mogą znaleźć żadnej.

Więcej…

13 Votes
 

Kto może zostać wychowawcą kolonijnym?

Wychowawcza kolonijny

W czasie wakacji studenci, nauczyciele oraz inni pracownicy oświaty spędzają czas opiekując się dziećmi na różnego rodzaju obozach, koloniach, aby w ten sposób sobie dorobić do swojego budżetu domowego.

Głównie podejmują się takiego zajęcia nauczyciele zawodowi lub osoby ze zdobytym doświadczeniem pedagogicznym, ale również zdarzają się osoby, które zaczynają dopiero zdobywać doświadczenia w tym zawodzie.

Więcej…

11 Votes