Pracujesz w dziale HR? Podnieś swoje kwalifikacje poprzez kompleksowe szkolenie kadry i płace!

Szkolenia

Szkolenia HRSkończyłaś studia, dostałaś wymarzoną pracę w dziale Human Resources, jednak czujesz, że potrzebujesz się więcej dokształcać? I to nic dziwnego, bowiem zmieniające się przepisy czy rozwiązania prawne powodują, że utrzymanie się na rynku pracy jest niezwykle trudne.

Zawsze może pojawić się ktoś kto będzie miał ten sam staż pracy co Ty, jednak jego umiejętności będą potwierdzone certyfikatami, np. ze szkolenia kadry i płace. Dlatego warto nieustannie ponosić swoje kwalifikacje.

Czy aby na pewno potrzebny mi kurs?

Zadajesz sobie to pytanie, bowiem wiesz, że bardzo wiele umiesz, a dodatkowy kurs to przede wszystkim koszty i poświęcony czas. W dużych miastach parcie na rozwój jest niezwykle duże. W Warszawie kurs kadry i płace kończy co rok wiele osób. Jednak nie wszyscy potrafią wykorzystywać tę wiedzę. Jeżeli jednak pracujesz i widzisz zapotrzebowanie na dokształcanie się - nie marnuj ani minuty. Inna sprawa następuje, jeżeli nasze szefostwo wymaga zrobienia takiego certyfikatu - wtedy często możemy prosić o częściowe sfinansowanie szkolenia. Zwykle pozwala nam ono na pewność zatrudnienia. Staniesz się też dzięki niemu bardziej atrakcyjnym pracownikiem dla potencjalnego pracodawcy.

Szkolenia kadry i płace

Szkolenie to jest najczęściej wybieranym ze względu na swój zakres tematyczny. Jego długość trwania jest uzależniona od ośrodka, w którym go robimy. Zdarzają się takie jednodniowe - gdzie porusza się wybrane zagadnienia oraz dłuższe, kompleksowe, na które będziemy uczęszczać przez kilka weekendów. Często szkolenia kadry i płace są odnawiane co kilka lat ze względu na zmieniające się przepisy i niejasności wypływające z tych zmian. Jeżeli chcemy znaleźć odpowiedni dla siebie to sprawdźmy czy otrzymamy po nim certyfikat oraz czy będzie prowadzony przez praktyków. Możemy także poszukać opinii wśród znajomych czy w Internecie.

Szkolenia kadry i płace w Warszawie - zakres tematyczny

Tego typu warsztaty miewają bardzo dużo zagadnień związanych np. z przepisami prawa pracy, stosowaniem kar porządkowych czy odpowiedzialnością materialną, jaką ponosi pracownik, jeżeli nie wykona swojej pracy, bądź wykona ją niestarannie. Szkolenie kadry i płace jest niezwykle rozległe tematycznie, a kursanci otrzymują bardzo dużą dawkę wiedzy na ten temat. Nauczą się tworzyć dokumentację pracowniczą, pisać pisma do urzędów takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz samodzielnie będą sporządzać odpowiednie umowy. Ważne, aby w programie znalazły się również  sytuacje kryzysowe - dzięki temu szkoleniu pracownik działu HR nauczy się jak pomóc zarówno przedsiębiorstwu i pracownikom. Osoba, która ukończy taki kurs, nie będzie miała wątpliwości przy rozstrzyganiu spraw o urlopy - zarówno te wypoczynkowe jak i macierzyńskie. Nie powinno zabraknąć ćwiczeń praktycznych - czyli wiedza zdobyta w części praktycznej będzie zweryfikowana, np. poprzez dokonywanie rozliczeń wynagrodzeń.

Specjalista do spraw kadr i płac to wciąż bardzo poszukiwany zawód, szczególnie w dużych miastach, np. we Wrocławiu czy Warszawie. Kurs kadry i płace daje możliwość pracownikowi zdobycia praktycznej wiedzy, która usprawni funkcjonowanie firmy, a jego uczyni bardziej wartościowym na rynku pracy.

11 Votes

Komentarze


Kursy i szkolenia BHPSzkolenia BHP opierają się zazwyczaj na dwóch rodzajach instruktaży: ogólnym oraz s


CoachingZarówno coaching jak i mentoring są metodami szkoleniowymi, które mogą przynieść wiele korzyści dla rozw


Zasady BHPWłaśnie udało Ci się wystartować z nowym biznesem i zamierzasz zatrudniać pracowników?


Motywujące szkolenia dla pracownikówMotywowanie pracowników leży w gestii managerów, kierowników i i