Rozwój osobisty - poznaj swoje możliwości

Rozwój osobistyFaktyczna dziedzina rozwoju osobistego nie jest tak prosta i szybka, jak zdają się głosić różni sprzedawcy. Aby osiągnąć wybrane przez nas cele, musimy nauczyć się dyscypliny i przyzwyczaić do intensywnej pracy nad sobą. Nie jest to więc wariant dla ludzi wierzących, że wszystko przyjdzie samo.

Zainteresowani pogłębieniem tak rozbudowanego tematu powinni zainteresować się fachową literaturą. Przy tym, aby się wdrożyć nie trzeba wiele, a wystarczy sięgnąć po audiobooki z kategorii "Rozwój osobisty" na platformie Storytel.

"Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał" - Brian Tracy, Christina Stein

Przyznając całkowicie szczerze, że jesteś osobą spełnioną, pozbawioną jakichkolwiek dolegliwości, aktywną towarzysko i akceptującą siebie, niwelujesz potrzebę zaznajomienia się z tą pozycją. W momencie, gdy sytuacja jest zgoła inna, masz prawdopodobnie wątpliwości w postrzeganiu swojej osoby i otoczenia. Z tego powodu męczą cię przekonania o swoim braku wartości i sensu w poszukiwaniu lepszego życia. Treść książki ma za zadanie zobrazować to, że wystarczy wprowadzić subtelne zmiany, aby diametralnie zmienić swoje nastawienie i osiągnąć sukces.

"7 nawyków skutecznego działania" - Stephen Covey

Ksiązka ta uważana jest za jedną z najważniejszych, jeśli chodzi o literaturę rozwoju osobistego. Jej autor, Stephen Covey, opisuje mechanizmy zarządzania własnym sumieniem, szacunkiem względem innych ludzi i priorytetami życiowymi oraz metodami na zwiększenie skuteczności swoich działań. Za sprawą wyuczenia się przedstawionych nawyków nabędziemy umiejętności interpersonalne, menadżerskie, czy kierownicze.

"Przesuń granicę. Człowiek wobec wyzwania" - Leszek Cichy, Marek Kamiński

Rozwój osobisty

Część osób kocha adrenalinę związaną ze wspinaczką wysokogórską. Skrajnie nieprzyjazne warunki są przy tym jednak w stanie wyciągnąć z człowieka nieznaną wcześniej stronę. Czy z jej powodu człowiek zachowuje się inaczej na co dzień? Na to i inne pytanie odpowiadają Marek Kamiński (pierwszy człowiek z osiągnięciem zdobycia dwóch biegunów w ciągu 365 dni) i Leszek Cichy, który brał udział w pierwszym na świecie wejściu na Mount Everest w trakcie zimy. Ich historie są nie tylko pełne emocji, ale i refleksji nad ludzką naturą.

"Radość mimo trudności" - Alfred Palla

Trudno nie spotkać osoby, której marzeniem jest odczuwanie większej radości z życia. Tyczy się to również tych zmagających się przeciwnościami losu. Właśnie dla nich przeznaczona jest ta lektura. Palla skompresował List Apostoła Pawła do Filipian, aby zmieścił się dwunasto-rozdziałowej formie. Przedstawiają one tajemnice odczuwania szczęścia nawet mimo otaczających problemów. Co ciekawe, opisy zostały oparte na dawce przystępnego humoru, pozwalającego z większym zaangażowaniem zapoznawać się z treścią.

"Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania" - Simon Sinek

Klarowne objaśnienie przez przedstawiciela przedsiębiorstwa jego cech i tych wyróżniających go spośród konkurencji nie jest niczym niespotykanym. Inaczej sprawa ma się jednak w przypadku omówienia motywacji firmy która, warto zaznaczyć, niekoniecznie musi mieć związek z pieniędzmi. Jak charyzmatycznie uwydatnić jej inspiracje i powody powstania? W tej książce znajdziecie wzory myślenia i komunikacji, którymi posługiwali się wielcy przywódcy w celu silnego oddziaływania na ludzi, tacy jak Martin Luther King i Steve Jobs.

"Czy można dzisiaj dobrze wychowywać dzieci?" - Jacek Pulikowski

Rozwój osobisty

Jak wygląda współczesne wychowywanie dzieci? W jaki sposób (zakładając, że jest to możliwe) powinno się zajmować pociechami? Część młodych rodziców ma wątpliwości, czy obecne czasy pozwalają na normalne i bezproblemowe dorastanie swojemu potomkowi. Truizmem jest to, że opiekunowie chcą dla niego jak najlepiej, lecz utrudniają im to różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Jednakże nawet w obliczu zmieniających się czasów istnieją uniwersalne wartości pozwalające na prawidłowy rozwój dziecka. To właśnie one zawarte są w niniejszej publikacji.

"Jak zbadać swoje możliwości" - PII Polska

Wszyscy ludzie posiadają swoje indywidualne talenty i cechy charakteru. Mając wiedzę co do ich wykorzystania, otwieramy sobie furtkę do nowego etapu życia. Wykład przygotowany przez PII Polska traktuje o odkrywaniu wewnętrznego potencjału i sposobu na jego uaktywnienie do naszych celów. Przeważnie to my sami najbardziej wątpliwy w swój potencjał i go bagatelizujemy, a przecież do spełnienia marzeń potrzebne nam są jedynie chęci i motywacja.

"Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście" - S.J. Scott, Barrie Davenport

Prowadzenie monologu z samym sobą nie jest niczym dziwnym. Gorzej, jednak jeśli nasycony jest krytyką i negatywną oceną. Z jego powodu martwimy się niechcianymi obowiązkami, błędami z przeszłości oraz słabościami. Jeśli na dodatek ten stan dotyka nas często, powoduje chaos odciągający od priorytetów i doświadczeń, które będą już nie do powtórzenia. Z pomocą przychodzą specjalistyczne ćwiczenia świadomości ułatwiające wyuczenie się dobrych nawyków, pozwalających na szczęśliwe życie.