Rozwój osobisty

Czytanie rozwija kreatywność

Czytanie rozwija kreatywnośćKażdy rodzic wie, a przynajmniej powinien wiedzieć, że czytanie dzieciom jest niezwykle ważne. To nie tylko przyjemna czynność ułatwiająca zasypianie, ale też pobudzanie pracy mózgu dziecka. Może się to wydawać niemożliwe, w końcu jak bajka o Czerwonym Kapturku ma wpłynąć na psychikę naszej pociechy.

Więcej…

3 Votes
 

Wymówka - szkodnik przeszkadzający w odnoszeniu sukcesów

WymówkiWymówka to czynność, która jest chętnie i często stosowana przez ludzi. Ma ona niestety negatywny wpływ na życie i na to, co się robi. Jest też jak nałóg, wciąga. Używając jej, człowiek sabotuje własne poczynania, jak i kładzie sobie nie belkę tylko całe ich stosy pod nogi.

Więcej…

3 Votes
   

Emocje i ich samokontrola

Emocje i ich samokontrolaSamokontrola

Emocje - te niekontrolowane sygnały dobiegające z naszego mózgu, wzywające nasze ciało do reakcji na określony bodziec nie są zupełnie bez znaczenia. Sztuką jest nauczyć się je kontrolować, czasem nad nimi panować, a czasem wykorzystywać ich siłę na własną korzyść.

Naukowy punkt widzenia

Każdy z nas posiada ciało migdałowate - to niewielka część mózgu odpowiadająca za naszą radość, smutek, złość i szereg innych emocji.

Więcej…

8 Votes
 

Samoocena - poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartościSamoocena - poczucie własnej wartości

Doświadczenia, które nabywamy w dzieciństwie, procentują kiedy jesteśmy dorośli. Okres ten jest szalenie ważny w rozwoju osobowości młodego człowieka. To właśnie w tym momencie kształtują się umiejętności, które pomagają nam w kontaktach z innymi ludźmi.

Pewność siebie jest niezwykle przydatna w szkole, pracy jak i w licznych sytuacjach, które napotykamy w naszym życiu. Spostrzeganie siebie - niebagatelny wpływ na to jak dziecko będzie postrzegało siebie mają właśnie rodzice.

Więcej…

7 Votes