Szkolenia i kursy unijne EFS

Szkolenia unijneOfert szkoleń i kursów unijnych EFS - dofinansowanych z Unii Europejskiej, konkretnie z Europejskiego Funduszu Społecznego, jest wiele. Wykształcić można się właściwie w każdej dziedzinie, zaczynając od kelnerowania, przez szkolenia z reklamy, prawa pracy, marketingu, po najróżniejsze kursy językowe.

Wszystkie projekty kierowane są do wszystkich zainteresowanych. Udział w nich mogą brać osoby aktywne zawodowo, bezrobotne, szukające pracy i co ważne - kursy te nie wykluczają osób niepełnosprawnych.

Szkolenia i kursy EFS

Każdy, kto ma ochotę, może w nich uczestniczyć. Wiedzieć jednak trzeba to, że dofinansowania nie są przyznawane osobom prywatnym. Mogą się o nie ubiegać firmy, przedsiębiorstwa, instytucje publiczne i każdy kto ma ochotę się szkolić, może brać udział w projektach, które oferuje i organizuje dana firma. W praktyce oznacza to, że w takich szkoleniach biorą udział zarówno pracownicy danej firmy, czy danej organizacji, ale mogą w nich uczestniczyć osoby z zewnątrz, które z danymi przedsiębiorstwami nie maja nic wspólnego. Takie kursy i szkolenia są ogólnodostępne. Trzeba je tylko umiejętnie wyszukać, zgłosić się i uczyć.

Zaznaczyć jednak trzeba, że projekty, które organizuje jakaś firma, mogą być kierowane do zawężonej grupy ludzi, zazwyczaj do swoich pracowników . Na tych szkoleniach uczą się oni rozwiązywać problemy w określonym zagadnieniu, które dotyczy tego przedsiębiorstwa i nie każda osoba z zewnątrz wyniesie z takiego szkolenia tyle samo korzyści, co pracownik firmy, do którego kierowane jest szkolenie. Niemniej jednak korzyści są zawsze.

Inaczej sytuacja wygląda, jeśli szkolenia organizuje PUP. Mogą z nich korzystać osoby zarejestrowane, jako bezrobotne i takie kursy nie są kierowane do określonej grupy. Bierze w nich udział każdy, kto chce wyszkolić się w danej dziedzinie. Z tego typu szkoleń organizowanych przez urzędy pracy można wynieść bardzo wiele. Jedne uczą, jak szukać pracy, zdobyć ją i utrzymać, inne szkolą w danym zawodzie, jeszcze inne uczą jakże przydatnej w dzisiejszych czasach komunikacji interpersonalnej. Żeby wiedzieć kto, gdzie i kiedy organizuje kurs, czy szkolenie należy się tym interesować, dowiadywać i szukać. Trzeba mieś oczy i uszy otwarte i korzystać z każdej nadarzającej się okazji do nauki. Szkolić trzeba się w każdym wieku. Obecnie jest to nieuniknione.

W zasadzie każdy, nawet aktywny zawodowo człowiek może czuć się zagrożony, bo konkurencja na rynku pracy jest tak ogromna, że pracodawcy mają w czym wybierać. W dzisiejszych czasach jest tak, że dziś się pracuje, a następnego dnia zostaje się bez pracy. Takie są realia. Żeby nie dopuścić do takich sytuacji należy się szkolić, doszkalać, podnosić kwalifikacje, rozwijać umiejętności w każdej dziedzinie. Nigdy nie wiadomo co się przyda. Osoby, które marzą o atrakcyjnej pracy i chcą zapewnić sobie dobrą przyszłość, muszą ją budować krok po kroku inwestując w siebie i w swój rozwój.

Komentarze

Adrian
Zdecydowanie jest wiele takich szkoleń. Podaję jeden link jakby co - http://www.szkolenia.eventis.pl/szkolenia/unijne-ue