W jakim wieku uczyć się angielskiego?

Nauka języka angielskiegoWielu z nas zapewne żałuje, że nie zaczęli się uczyć języka obcego we wczesnych latach lub nie przykładaliśmy się w późniejszych latach. Z wiekiem nauka języka angielskiego przychodzi z trudnością. Nie tylko z powodu braku czasu, ale również tego, że trudniej nam niż dzieciom przyswajać wiedzę. Kiedy zacząć uczyć języka obcego?

Angielski dla przedszkolaka - kiedy zacząć?

Ambitni rodzice często zapisują dziecko na ogromną ilością kursów i czasem nie skupiają się na tym, co najbardziej będzie potrzebne maluchowi w późniejszym, dorosłym życiu. W ten sposób próbują wykorzystać to, że młody umysł jest w stanie szybko przyjąć dużo informacji. Nauka języków obcych w najmłodszych latach przychodzi niemalże naturalnie, więc każdy uważa, że warto zapisać malucha na dodatkowe zajęcia.

Predyspozycja do bardzo szybkiego przyswajania dźwięków zaczyna zanikać w ok. 3 roku życia, więc rodzice posyłają już 2-letnie dziecko. Wielu obawia się, że maluch zacznie mylić angielski z polskim. Jednakże warto wówczas mu wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy tymi językami i dlaczego w domu posługujecie się innym, a w szkole słyszy inny. Jeżeli z czasem zacznie mylić język angielski z polskim, to z łatwością wrócimy do ojczystego.

Jakie korzyści daje nauka języka angielskiego w najmłodszych latach?

  • Dzieci w wieku przedszkolnym nadal uczą się języka ojczystego i tym samym z łatwością przyswoją jeszcze angielski itp.;
  • Maluch 2-3-letnie chętniej posługują się językiem w mowie, ponieważ nie wstydzą się tego robić;
  • Nauka języka rozwija strategie uczenia się, a poza tym pozytywnie wpływa na jego pamięć!
  • Wczesna nauka gwarantuje lepsze wyniki kształcenia w dalszej nauce oraz wzmacnia motywację do dalszego zdobywania wiedzy!

Jak wyglądają zajęcia angielskiego dla malucha?

Jest wiele sposobów nauki języka angielskiego dla 2-3-letniego dziecka. Jednakże najlepszą metodą będzie nauka przez zabawę. Przykładowo w szkole językowej Columbus do nauki wykorzystuje się misia.

Teddy Eddie to metoda nauczania języka w wieku 2-6 lat. Charakteryzuje się tym, że jest dynamiczna, zróżnicowania oraz pełna ciekawych historyjek, gier czy nagrań, które są dostosowane do przedziału wiekowego.

Metoda, która zawiera misia, jako motyw przewodni kursu, zawiera bardzo duży zasób zwrotów, słów. Nauka dla dziecka będzie prawdziwą przyjemnością! Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która przygotuje malucha do kolejnych, bardziej zaawansowanych etapów nauki.

Języka angielskiego warto uczyć się od najmłodszych lat! Jednakże na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno.

Sprawdź inne zajęcia w szkole Columbus i na ich stronie www - https://columbus.lublin.pl.

Ocena: 5.0