Zaczynasz studia? Zobacz, co warto kupić przed przeprowadzką do akademika!

EdukacjaPowiadają, że nie sposób zaznać prawdziwego, studenckiego życia, nie mieszkając w akademiku. Jeśli niedługo wyjeżdżasz na studia, być może będziesz mieć okazję do sprawdzenia tej teorii. Najpierw zobacz jednak, co warto zabrać ze sobą do akademika - by mieszkało Ci się tam spokojnie i w zgodzie ze współlokatorami.

Laptop - podręczna alternatywa dla stacjonarnego PC

Jasne, komputer stacjonarny to najlepsze wyjście w sytuacji, gdy sprzęt służy Ci przeważnie do grania - nawet najlepszy laptop nie będzie mieć takich parametrów, które byłyby tutaj wystarczające. Weź jednak pod uwagę to, że w czasie studiów często trzeba zabrać komputer poza pokój w akademiku - chociażby na uczelnię czy do biblioteki. W przypadku komputera stacjonarnego jest to niewykonalne. Niewielki, lekki laptop wrzucisz z kolei do torby i pobiegniesz na zajęcia - tak po prostu. Weź też pod uwagę to, że laptop zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Twój współlokator z pewnością nie będzie zbyt zadowolony, gdy zagracisz pół waszego pokoju starym, wysłużonym i przede wszystkim dużym pecetem…

Edukacja

Mikrofalówka - sposób na szybki obiad przed zajęciami

Nic nie smakuje tak dobrze jak obiad od mamy. Na szczęście na studiach też możesz cieszyć jego smakiem - wystarczy go tylko ogrzać. Co jednak zrobić, gdy kuchnia w akademiku jest ciągle zatłoczona? Rozwiązanie jest proste - zainwestować w mikrofalówkę! Urządzenie jest niewielkie, dlatego też nie zajmie zbyt dużo miejsca w małym pokoju. Co więcej, posiadanie mikrofalówki zwiększy Twoje szanse na dobre relacje ze współlokatorem - teraz oboje będziecie mogli omijać kolejki do kuchni i jeść cieple posiłki w zaciszu waszego pokoju!

Drukarka - by wydrukować notatki nawet na ranem

Nieważne, jak dużo czasu miałeś na przygotowanie się do egzaminu czy też zrobienie projektu na zaliczenie. Na 99% i tak spędzisz nad tym ostatnią noc przed terminem. Pozostaje tylko jeden problem - gdzie wydrukować gotowe notatki tak, aby rano móc je wręczyć profesorowi? Jeśli posiadasz własną drukarkę, nie musisz się tym martwić - zrobisz to w każdej chwili, niezależnie od tego, czy jest południe czy środek nocy. Pozwalając innym spłoszonym studentom korzystać z niej w awaryjnych sytuacjach, zyskasz z kolei szacunek w akademiku - dwie korzyści w jednym!

Studenci

Minilodówka - własne jedzenie zawsze pod ręką

Zgodnie z legendami krążącymi po akademiku wśród starszych roczników, otrzymane od mamy jedzenie znika niemalże od razu po włożeniu do wspólnej lodówki. Szczerze mówiąc nie ma w tym nic dziwnego - w końcu niełatwo o pomyłkę, jeśli korzysta z niej kilka osób. Możesz jednak łatwo ochronić swoje jedzenie przed kradzieżą, wstawiając do swojego pokoju minilodówkę. Niewielkie urządzenie nie zagraci małego pomieszczenia, a w zupełności wystarczy na Twoje potrzeby - możesz też udostępnić ją współlokatorowi. Dzięki temu będziecie pewni, że wasze jedzenie jest bezpieczne - z dala od roztargnionych studentów czy też złośliwych złodziejaszków.

Ocena: 5.0