Pomocnik

Korepetycje - diagnoza, korepetytor

Korepetytor - korepetycjeKorepetycje stały się modne, a często są nieodłącznym elementem edukacji. Dlaczego tak się dzieje?

Młody człowiek nie potrafi sam poradzić sobie z natłokiem informacji, nie potrafi nauczyć się sam. Rodzice również swoją wiedzą nie potrafią mu pomóc, zatem sięgają do portfela po najłatwiejszy sposób - aczkolwiek dość kosztowny - organizują osobę, która robi to za nich - korepetytora.

Więcej…

19 Votes
 

Agresja i przemoc u dzieci w szkole - to warto wiedzieć

Agresja i przemoc u dzieciAgresja w szkole to problem, z którym borykają się coraz młodsze dzieci. Agresja i przemoc to obecnie jedne z najpoważniejszych problemów, z którymi musi się zmierzyć współczesna szkoła.

Szkoła powinna znaleźć skuteczne rozwiązanie takiego problemu, często jednak dziecko będące ofiarą szkolnej przemocy wymaga również wsparcia ze strony rodziców.

Więcej…

22 Votes
   

Jak szybko się uczyć?

123Jak szybko się uczyć?

Nauka, zwłaszcza tuż przed egzaminami, może być poważnym problemem dla wielu z nas. Presja, stres, nerwy, a przede wszystkim uciekający czas...

To wszystko sprawia, ze wiele osób zamiast skupić się na nauce wpada w panikę. Jak się okazuje wielu z nas ma nie tyle problemy z przyswajaniem wiedzy, co z podejściem do samego procesu uczenia się.

Więcej…

20 Votes
 

Zbuntowany nastolatek - jak zmotywować go do nauki?

Motywacja do naukiZły uczeń, leń, wagarowicz - takimi pejoratywnymi określeniami nazywamy często dzieci, które lekceważą naukę, a nawet samo chodzenie do szkoły. Najczęściej problem ten występuje wśród nastolatków. Gimnazjalista czy uczeń szkoły średniej z łatką złego ucznia nie wykonuje poleceń nauczyciela, ignoruje omawiane na lekcji zagadnienia, nie odrabia pracy domowej i ciągle łapie najgorsze oceny.

Więcej…

25 Votes
   

Chcesz żeby dziecko było kreatywne i ambitne? Daj mu odrobinę swobody

Dziecko kreatywne i ambitneKażdy rodzic dba o swoje pociechy, ich bezpieczeństwo, ale nie wolno trzymać dziecka w domu, tylko dlatego, że na zewnątrz może zrobić sobie krzywdę. Nadmierna kontrola nad zabawą dziecka może niekorzystnie wpłynąć na jego rozwój. Zabawy na zewnątrz, w terenie połączone z ryzykiem są kluczem do prawidłowego rozwoju.

Więcej…

19 Votes
 

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie

Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względu warto przyswoić pewne techniki, które sprawią, że nauka będzie stanowiła mniejszy wysiłek i będzie sprawiała przyjemność.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że się czegoś uczy. Brzmi kuriozalnie? Każdy z nas mimochodem codziennie przyswaja pewne informacje. Są one bardziej lub mniej przydatne, aczkolwiek stale napływają do naszego mózgu.

Więcej…

18 Votes