Jak wybrać dobrą szkołę języka angielskiego?

Języki obce

Dobra szkoła języka angielskiegoZnajomość języków obcych to w dzisiejszych czasach wręcz konieczność. Umiejętność porozumiewania się przynajmniej w języku angielskim przydaje się nie tylko w naszym życiu zawodowym, ale również podczas wyjazdów zagranicznych, na przykład na wakacje.

Naukę angielskiego należy rozpocząć jak najwcześniej, dlatego liczba dzieci oraz osób dorosłych uczęszczających na zajęcia w szkołach języka angielskiego jest naprawdę duża. Czym jednak powinniśmy się przede wszystkim kierować podczas wyboru takiej placówki? Na co zwracać szczególną uwagę i na podstawie czego należy podjąć ostateczną decyzję? Oto kilka podpowiedzi.

Czym charakteryzują się dobre szkoły angielskiego?

Choć popularność wybranych szkół języka angielskiego nie zawsze świadczy o ich jakości, warto zwrócić szczególną uwagę na te placówki, które przyciągają duże grono chętnych. W tym przypadku jednak, oprócz ilości uczestników kursów, powinniśmy także sprawdzić ilu z nich faktycznie je kończy. Popularność takiej szkoły może bowiem wynikać zarówno z wysokiej jakości usług jak i ze zwyczajnej mody na naukę daną metodą. Nie należy zatem ślepo podążać za tłumem, ale warto przyjrzeć się nieco bliżej takiemu fenomenowi.

Kolejną kwestią, która działa pozytywnie na wizerunek szkoły angielskiego jest tak naprawdę długość jej istnienia. Jeśli bowiem dana placówka prężnie funkcjonuje w naszym mieście od wielu lat, można sądzić, iż dobrze spełnia ona swoje zadania. Zebrane doświadczenie z pewnością działa na korzyść każdej szkoły językowej, a fakt, iż stale przyciąga ona kolejnych uczniów świadczy o zaufaniu do placówki.

Oczywiście, jak można się domyślić, renomę każdej szkoły języka angielskiego budują uczący w niej lektorzy. Wiele zależy od stosowanych przez nich metod nauczania oraz podejścia do osób, które chciałyby płynnie posługiwać się językiem angielskim. Dlatego też, szukając dobrej szkoły warto dowiedzieć się czy uczą w niej lektorzy z doświadczeniem, którzy posiadają wszelkie niezbędne do tego kwalifikacje.

O jakości danej szkoły angielskiego świadczą również posiadane przez nią certyfikaty, które w dużej mierze mogą ułatwić nam wybór odpowiedniej placówki. Warto chociażby dowiedzieć się czy posiada ona tytuł "Szkoły Rekomendowanej przez PASE", który jest przyznawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie na rzecz Jakości Nauczania Języka Angielskiego. Dobrze również jeśli szkoła jest zrzeszona na przykład w Quality English.

A jeśli już o certyfikatach mowa, należy także zaznaczyć, że dobre szkoły języka angielskiego oferują swoim klientom możliwość przystąpienia do międzynarodowych egzaminów. Dzięki temu bowiem, po zdobyciu odpowiedniej wiedzy będziemy w stanie uzyskać uznawane na całym świecie certyfikaty znajomości języka angielskiego.

Porównaj pobliskie szkoły języka angielskiego!

Dla wielu osób, jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru pomiędzy poszczególnymi szkołami angielskiego, jest proponowana przez nie cena za dany kurs. Starając się zaoszczędzić pamiętajmy jednak, że za dobrej jakości usługi nierzadko trzeba zapłacić nieco więcej. Dlatego zdecydowanie unikajmy ofert tych szkół, które znacząco różnią się cenowo od pozostałych. Sprawdźmy także czy cena obejmuje na przykład podręczniki i przeprowadzenie egzaminów wewnętrznych.

Porównując poszczególne szkoły języka angielskiego powinniśmy również dowiedzieć się jakie metody nauczania są w niej wykorzystywane. Dzięki temu dowiemy się również czy nacisk jest kładziony przede wszystkim na umiejętności komunikacji w języku angielskim czy może na gramatykę. Dzięki temu łatwiej dobierzemy placówkę spełniającą nasze oczekiwania.

Przeglądając oferty znajdujących się w naszym mieście szkół angielskiego, dobrze jest również zwrócić uwagę na liczebność grup. Każdemu zależy przecież na tym, aby w razie problemów lektor był w stanie poświęcić mu nieco czasu na zrozumienie danego zagadnienia. Im mniejsza grupa, tym większe możliwości zdobycia potrzebnej nam wiedzy.

Oprócz tego, sprawdźmy także, które szkoły oferują większy wybór terminów zajęć na poszczególnych poziomach. Dzięki temu, będziemy mogli znaleźć najbardziej dogodny termin, a w razie nieobecności w danym dniu, odrobić zajęcia w innej grupie.

Zapytaj, zanim zdecydujesz!

Jeśli uda nam się ograniczyć wybór do mniejszej liczby szkół angielskiego, warto zaczerpnąć opinii u osób, które korzystały z ich usług. Mogą to być nasi znajomi czy też członkowie rodziny, ale niezwykle pomocny będzie również Internet. Na wszelkiego typu forach możemy bowiem dowiedzieć się czy dana szkoła języka angielskiego faktycznie jest tak dobra jak sądzimy, a to bez wątpienia pomoże nam w podjęciu ostatecznej decyzji.

Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie poszczególnych szkół i osobiste zapoznanie się na przykład z niektórymi lektorami. Dzięki temu, będziemy mogli uzyskać od nich odpowiedzi na nurtujące nas pytania, jak również wziąć udział w konkretnych zajęciach i przekonać się jak są prowadzone. Oczywiście nie wszystkie szkoły języka angielskiego będą skłonne do tak miłego przyjęcia nas, ale to również może być najlepszym dowodem na to czy są warte naszej uwagi.

Wsparcie merytoryczne przy pisaniu artykułu www.lingualand.pl.

28 Votes

Komentarze

tomtomektom99
Ja chodziłem do empiku, bo miałem blisko domu ;P Ale potem chodziłem z chęcią, bo byli tam fajni lektorzy i właśnie spoko metoda nauki - insel. To polega na tym, że lektor dostosowuje poziom do Twojego i gadacie o ty, co cie spotkało w ciągu dnia i takie tam :) Fajne sprawa, bo łatwiej uczyć się języka opierająć się na realnych sytuacjach niz abstrakcyjnych z książki.
jajanek
Wybierając szkołę warto zwrócić uwagę na metodę nauczania. Ja teraz właśnie szukam szkoły i zastanawiam się nad najlepszą. Szukam takiej, gdzie mogę szybko i w miarę bezboleśnie ;) nauczyć się mówić. Co polecacie?
kasiek
Idź do Empiku ^^ tam przede wszystkim rozmawiasz a możesz się zapisać też na kurs fleksi coś tam i oni dają Ci jakaś dużą dawkę słówek i gadania, ze po kilku lekcjach jesteś w stanie rozmawiać za granica. ja właśnie skończyłem ten kurs :)
Kubson
Najlepiej zrobic research wsrod znajomych :) Ja wyszukalem przez lanzgie.pl szkoly, ktore moga mnie interesowac a potem przy ostatecznym wyborze napisalem post na fejsie kto zna te szkoly i jakie opinie i na tej podstawie wybralem jedna :))) Trzeba korzystac z neta jak sa takie mozliwosci.
Aśka
Ja się w Koszalinie naszukałam, że ho ho! w końcu po rekomendacji znajomych jestem na kursie w SML w Emce i jestem bardzo zadowolona! mam po drodze, kadra świetna, ceny spoko ;>
Maras
Ja z uporem maniaka chadzam na dni otwarte do małych, lokalnych szkół. Dla mnie najważniejsza jest "chemia" miejsca i ludzi. Nikt nie naleje wiedzy na siłę do łba. Jak jest fajna atmosfera to chce się do takiej szkoły chodzić. ja się nie daję nabrać na ten kit marketingowy i wszechobecne "za darmo". Po weekendzie zrobię rozpoznanie szkoły, którą otwiera lektor z którym miałem przyjemność mieć zajęcia prywatne parę lat temu. języki.gradzik. pl brzmi mało szkolnie, ale nie dla nazwy tam idę - lektor był genialny!
Daria
Warto mieć większe pole manewru i możliwość porównania szkół, na wyszukiwarce lanzie.pl bardzo dużo propozycji mi wyskoczyło jak szukałam swojej szkoły :)
Monika
Świetny post i przydatne informacje :) Z mojej strony mogę polecić Langzie.pl. Dzięki tej stronie szybko znalazłam odpowiednią dla mnie szkołę językową. Polecam gorąco ! Strona dostosowuje się do każdego miasta, a nawet dzielnicy.
Filip
Kilka naprawdę dobrych rad! Ja ze swojej strony mogę gorąco polecić akademię jezykową, jeżeli ktoś szuka czegoś w trójmieście. Zdecydowanie warto poświęcić chwilę, aby znaleźć miejsce odpowiadające naszym potrzebom!


Lektor języka angielskiegoAngielski przydaje nam się w różnych dziedzinach życia i to z


Języki świataNie od dziś wiadomo, że nauka języków obcych do łatwych nie należy, ale trud w nią włożony zde


Kursy językowe onlineKursy i szkolenia językowe online e-learning O tym, że w


Język polski trudnym językiem dla obcokrajowcaNie ulega wątpliwości, że nauka języka polskiego zazwyczaj spr